JAK SIĘ UCZYĆ? (CZ.2.)

1. Nastaw budzik!

Każdego dnia przeznacz pół godziny na naukę przedmiotu, który sprawia Ci trudność. nastwa timer, budzik lub komórkę dokładnie na pół godziny i tyle się ucz. Najpierw ten czas będzie Ci się bardzo dłużył, ale szybko zobaczysz, że pół godziny to bardzo krótko.

2. Poproś kogoś o pomoc!

Do tej pory nie lubiłeś mówic o swoich trudnościach. To żaden wstyd czegoś nie wiedzieć albo nie rozumieć. Wstyd za to nic nie zrobić, żeby to zmienić. Popros o pomoc koleżankę, kolegę, nauczyciela, rodzeństwo. Ktoś nagle moze Cię oświecić!

3. Tłumacz lampie!

Brzmi dziwnie i jest dziwne, ale jeśli chcesz polubic jakiś przedmiot i przestać mieć z nim kłopoty, musisz nauczyć się mówić językiem tego przedmiotu. usiądź na przeciw lampy i jej dokładnie opowiadaj, co ma wiedzieć. Pytaj ją, odpowiadaj za nią… Lampę może zastąpić Twój ulubiony pluszak, poduszka, okno…

4. Zrób Sobie sprawdzian!

Wydaje Ci się, że wszystko dobrze umiesz, ale na piśmie to może nie być takie proste.

5. Pisz ściągi!

Przeczytaj dokładnie to, co masz umieć. Potem opowiedz to lampie. To, czego nie zapamiętałeś zapisz na kartce. Przeczytaj kartkę, powtórz co na niej napisałeś. Teraz weź o połowę mniejszą kartkę i napisz to, czego nie pamiętasz. Przeczytaj, opowiedz lampie… Weź mniejszą kartkę, napisz na niej tylko to, czego nie zapamiętałeś… Już wiesz co dalej? W końcu wszystko zapamiętasz i kartka nie bedzie potrzebna!

Skip to content