W tym roku szkolnym uczniowie z województwa kujawsko-pomorskiego jako jedni z pierwszych rozpoczęli ferie zimowe. Część z nich dzieci z naszej szkoły spędziły na półkoloniach, które zostały zorganizowane w pierwszym tygodniu zimowego wypoczynku.

Półkolonie rozpoczęły się 18 stycznia warsztatami decoupage. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta mieli satysfakcję z samodzielnego wykonania drewnianych łyżek niełatwą, ale efektowną techniką. Każdy wrócił do domu z ładną pamiątką czy prezentem dla mamy czy babci.

ferie zimowe-decoupage

Wtorek to dzień wyjazdu na kręgielnię. Dzieci miały możliwość zapoznania się z nietypową dyscypliną sportu jaką są kręgle. Mogły również zagrać w cymbergaja czy basketball. Niejeden z nas  wyszedł stamtąd z mistrzowskim wynikiem.

ferie zimowe- kręgle

Środa minęła uczestnikom półkolonii pod znakiem bursztynu oraz gier planszowych. W pierwszej części gościliśmy pana, który poprowadził interesujące warsztaty dotyczące bursztynów. Dzieci dowiedziały się mnóstwa ciekawych rzeczy dotyczących powstania, występowania oraz sposobów ich wydobycia. Informacje te były wspierane zdjęciami i krótkimi filmikami. W dalszej części spotkania uczestnicy mieli możliwość wykonania ilustracji z wykorzystaniem pyłu powstałego przy obróbce bursztynów oraz poznały podstawowy sposób szlifowania i wygładzania jantaru. Po krótkiej przerwie na słodkie co nieco, był czas na  zapoznanie  się z najnowszymi grami planszowymi.

ferie zimowe- bursztyn 1Czwarty dzień zimowych ferii przebiegł pod hasłem ,, W zdrowym ciele zdrowy duch”, czyli był dniem zmagań sportowych. Dzieci rywalizowały w wyścigach rzędów, grały w piłkę ręczną, uni-hokeja, rugby i tenisa stołowego. Wykazywały się dużym entuzjazmem, pokazały jak są zręczne i jak chętnie potrafią współdziałać w grach zespołowych.

ferie zimowe- sport

Półkolonie zwieńczył piątkowy wyjazd do kina na premierowy pokaz komedii familijnej ,,Alvin i wiewiórki. Wielka wyprawa”.

Podczas półkolonii zarówno dzieci starsze jak i młodsze wspaniale się bawiły. Opieką nad nimi sprawowali  nauczyciele naszej szkoły.

Galeria zdjęć z ferii

Skip to content