Pożegnaliśmy rodziców i szkołę 31 maja o 7.00 i pod opieką Wojciecha Szełęgi– pilota i przewodnika wyruszyliśmy na podbój Karkonoszy. Wrocław przywitał nas słońcem, ale nasze poszukiwania krasnoludków uczcił deszczem. Panorama Racławicka, Stary Rynek, Ostrów Tumski, wrocławska bazylika i „most zakochanych”, czyli Most Tumski to tylko niektóre interesujące miejsca jakie zobaczyliśmy pierwszego dnia.

P5317716

Galeria pierwszego dnia

Drugi dzień to wędrówki górskie. Błędne Skały to niepowtarzalny labirynt skalny, znajdujący się w Parku Narodowym Gór Stołowych. Wiele skał ma własne nazwy np.: „Skalne Siodło”, „Kurza Stopka”, „Labirynt”, „Tunel”, „Wielka Sala”. Dostarczyły nam niezwykłych przeżyć. Następne w kolejności było wejście na Szczeliniec Wielki- najwyższy szczyt Gór Stołowych. Potem zwiedziliśmy niezwykły obiekt- bazylikę w Wambierzycach. Dzień zakończyliśmy spacerem po Kudowie Zdroju i ogniskiem.

P6017860

Galeria drugiego dnia

Trzeciego dnia wyjechaliśmy do Czech zwiedzać Skalne Miasto. W trasie zwiedziliśmy jeszcze Kaplicę Czaszek w Kudowie Zdroju i ruchomą szopkę w Czermnej. W Skalnym Mieście Karkonosz– duch gór spełnił nasze prośby o wodę, wzmacniając nagle strumień wody w wodospadzie. W pływaniu po adrszpaskim jeziorku towarzyszyła nam kaczka, odwracając uwagę od dowcipów czeskiego flisaka. Przede wszystkim jednak oglądaliśmy: „Starościnę i Starostę”, „Ząb”, „Kochanków”, „Tron Karkonosza” i wiele innych niezwykłych ogromnych bloków skalnych, tworzących Skalne Miasto. Dzień zakończyliśmy zabawą na kudowskim orliku i placu zabaw.

P6028720

Galeria trzeciego dnia

Ostatniego dnia czekała na nas przygoda w kopalni złota w Złotym Stoku. Wędrówki sztolniami, przejażdżka podziemną kolejką oraz ciekawe i zabawne opowieści przewodników złożyły się na interesujący pobyt w kopalni.

P6038897

Galeria czwartego dnia

 

 

 

 

Skip to content