„Oto nadeszła chwila taka, by z przedszkolaka zrobić pierwszaka”

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Ośniszczewku są pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej. 21 października 2016 r. odbyło się uroczyste pasowanie klasy pierwszej. Wszystkie dzieci były skupione i wzruszone, świetnie prezentowały się w stroju galowym oraz uczniowskich biretach.

img_6283Uroczystość rozpoczęła wychowawczyni, która przywitała pierwszaków oraz  gości. Zjawiły się również wróżki, które zaprosiły dzieci do Krainy Wiedzy Naszej Szkoły – pierwszoklasiści musieli wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami, udowodnili, że potrafią recytować,   śpiewać, tańczyć, grać na instrumentach  i  zasłużyli na miano ucznia naszej szkoły.

img_6256img_6258

Wróżki obdarowały je m.in.: darami mądrości, życzliwości, pracowitości. Podniosłym momentem uroczystości było złożenie ślubowania. Po ślubowaniu każdy z pierwszaków dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia dokonanego symbolicznym ołówkiem przez dyrektora szkoły.

img_6286

Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali legitymacje szkolne, pamiątkowe dyplomy, czapki z logo szkoły, książeczki do czytania i kolorowania, magiczne ołówki. Również dzieci z  klasy II wręczyły pierwszakom  drobne upominki. W radosnym nastroju uczniowie klasy I udali się do swojej sali lekcyjnej  na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Był pyszny tort i inne słodkości. Ten wyjątkowy dzień,  na długo zostanie w pamięci uczniów.

img_6282

Uczniami zostali: Izabela Bukowska, Justyna Frątczak – Rudowska, Kamil Kowalski, Dominik Lamański, Wiktoria Macioszek, Aleksander Skwara, Aleksandra Skwara, Wiktoria Spychalska, Marta Zych.

ŻYCZYMY WSZYSTKIM PIERWSZAKOM SUKCESÓW w  NAUCE i SERDECZNIE WITAMY W GRONIE UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ w OŚNISZCZEWKU.

Fotogaleria

Film z uroczystości

 

Skip to content