W pierwszym tygodniu ferii tj. w dniach 30.01- 03.02.2017r. w naszej szkole zorganizowany został dla uczniów zimowy wypoczynek.

Pierwszy dzień upłynął pod hasłem ciekawych zabaw i wspólnych zajęć. Uczestnicy zimowiska wzięli udział w warsztatach , w czasie których każdy z nich wykazał się wyjątkową inwencją i kreatywnością, wykonując własnoręcznie świece. Tematyka następnych związana była ze zbliżającymi się walentynkami. Dzieci zrobiły serca z papierowej wikliny. Pozostała część dnia przeznaczona była na wspólne zabawy i gry sportowe.

Galeria pierwszego dnia

W drugim dniu odbyły się warsztaty kreatywno- edukacyjne drewna osikowego. Dzieci poznały historię drewna osikowego,dowiedziały się czym jest osika i jakie ma zastosowanie.Z kolorowych wiórków pod czujnym okiem pani prowadzącej wykonały kwiatka. Wszystkim uczestnikom bardzo podobały się zajęcia rękodzielnicze, które to pobudzają zmysły, wykorzystują zdolności manualne i kreatywne myślenie. Dzieci samodzielnie wykonane prace zabrały do domu. Po zajęciach była przerwa podczas której, można było zjeść pączka i wypić herbatę. Potem uczniowie wykonali kartki walentynkowe, starsi uczniowie o trudniejszym stopniu, młodsi łatwiejszym według wzoru. Każdy mógł wybrać wzór swojej kartki. Następnie uczestnicy zimowiska grali w gry planszowe coraz chętnie uczestniczyli w zabawach ruchowych lub rysowali na temat dowolny.Wszyscy spędzili miło i wesoło czas.

Warsztaty drewna osikowego- foto

Kolejny dzień to wyjazd do toruńskiego kina Cinema City na film Sing, który przedstawia historię prowadzonego przez misia koalę teatru miejskiego.  Niestety chyli się on  ku upadkowi i aby nie został zamknięty,  ogłoszony zostaje wśród mieszkańców miasta  konkurs na ,,głos”, który ocali teatr. Do konkursu stają różne zwierzęta. Film uczy młodych widzów, że nie warto się poddawać. Należy natomiast przełamywać wewnętrzne bariery, które sami sobie stwarzamy i stawiać czoła przeciwnościom losu.

Czwartek upłynął pod znakiem sportowych emocji. Najpierw sześć drużyn rozegrało turniej hokeja.Po drożdżówce i herbacie przyszedł czas na wyrównaną rywalizację w piłce ręcznej. Główny sędzia pan Dariusz Wieruszewski wyłonił najskuteczniejszego zawodnika, gracza wyróżniającego się optymizmem w obliczu przegranej oraz najlepszego sędziego. Wszyscy byli zwycięzcami,bo świetnie się bawili, aktywnie spędzając czas.

Ostatni dzień to wyjazd na Krytą Pływalnię ,,Wodny Park” w Inowrocławiu. Doskonaląc swoje umiejętności pływackie mogliśmy korzystać mi.in. z 82 metrowej zjeżdżalni, jacuzzi z podświetleniem wodnym, sztucznej rzeki. Pierwszy tydzień ferii upłynął nam więc bezpiecznie, w miłej atmosferze, pod czujnym okiem nauczycieli z naszej szkoły.

 

Skip to content