O tym, że nauka może być fascynującą przygodą przekonały się dzieci z Punktu Przedszkolnego. W piątek 17 lutego przedszkolaki wzięły udział w warsztatach eksperymentalnych „Młody naukowiec”.

Dzieci z dużym zainteresowaniem przyglądały się prezentowanym przez pana Łukasza Sitarczyka różnorodnym doświadczeniom z ciekłym azotem-jedną z najzimniejszych substancji na świecie. Przedszkolaki mogły zobaczyć jak za pomocą ciekłego azotu można wytworzyć kłęby dymu oraz w jaki sposób wpływa on na różne materiały i przedmioty np. banana, który chwilę po zanurzeniu w ciekłym azocie, zamarzł całkowicie i był tak twardy, że można było wbić nim gwoździe w deseczkę.

Dzieci nie tylko obserwowały z uwagą ciekawe eksperymenty, ale również brały w nich czynny udział: m. in. jeździły na poduszkowcu zasilanym odkurzaczem.

Na zakończenie spotkania, w podziękowaniu za atrakcyjnie przeprowadzone warsztaty, Hania i Igor w imieniu wszystkich przedszkolaków wręczyli panu Łukaszowi wykonaną wspólnie przez wszystkie dzieci kartkę.

Skip to content