Las jest bogatym źródłem poznania świata przyrodniczego. Dzieciom należy stwarzać okazje do poznawania środowiska przyrodniczego w toku różnorodnych form aktywności.  Właśnie temu miała służyć zorganizowana 28 września 2016 roku wycieczka uczniów klasy drugiej i trzeciej do lasu w Brudni.

img_5924

Był spacer po lesie i obserwacja naturalnego ekosystemu świata roślin i zwierząt. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Zaopatrzone w lornetki i lupy  oglądały różne okazy przyrodnicze (liście, mrowisko, korę drzew, rośliny i owady). Każdy starał się usłyszeć i zapamiętać jak najwięcej leśnych dźwięków. Zapoznały się z warstwową budową lasu, pokazywały i wymieniały nazwy roślin poszczególnych pięter.

img_5940img_5941

Wykazały się świetną znajomością na temat ochrony przyrody. Doskonale wiedzą, że należy ją chronić, że w lesie nie wolno zostawiać śmieci, rozpalać ognisk, płoszyć zwierząt, hałasować.

img_5949img_5951

 

 

 

 

 

 

Pobyt w lesie połączony z lekcją przyrody to dobra okazja do rozbudzenia zainteresowań otaczającą przyrodą, wzbogacenia wiedzy oraz kształtowania postaw proekologicznych u  dzieci.

Skip to content