22 kwietnia przypada Dzień Ziemi, którego celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. W naszej szkole obchodziliśmy go dzień później. Hasło tegorocznego Dnia Ziemi dotyczyło walki z odpadami plastikowymi. Z przygotowanej przez uczniów klasy 4 i p. Małgorzatę Komorowską inscenizacji pt. ,,Sprawa dla ekologa” mogliśmy dowiedzieć się m. in. co oznacza słowo recykling, jak długo rozkładają się poszczególne rodzaje śmieci.

Warto uświadomić sobie, że wyrzucona przez nas plastikowa butelka rozkłada się ok. 450 lat, aluminiowa puszka- od 100 do nawet 500 lat. Sprawa jest poważna, bo to my oraz późniejsze pokolenia odpowiadamy za to jak będzie wyglądało życie na niebieskiej planecie, której jesteśmy gospodarzami ale warto pamiętać, że również i tylko tymczasowymi gośćmi.

Ten wyjątkowy dzień nie mógł się obejść bez 9 już edycji szkolnego konkursu ,,Rewia Mody Ekologicznej”. Nasz recyklingowy pokaz mody co roku zaskakuje coraz to nowymi pomysłami strojów.Poprowadziła go dla nas jego pomysłodawczyni p. Magdalena Jankowska.

Jury w składzie p. Katarzyna Wyborska, Paulina Rogiewicz i Małgorzata Komorowska postanowiło nagrodzić wszystkich jedenastu uczestników.

24 kwietnia dyrektor szkoły Piotr Stabulewicz ogłosił wyniki i nagrodził uczestników.

Pierwsze miejsce zajęli ex aequo uczniowie oddziału przedszkolnego: Alicja Nowacka, Anna Szczepara i Piotr Kantek. Drugie miejsce zajęły Julia Śliwińska-kl. 3 i Wiktoria Szczepara -kl. 1, trzecie miejsce: Oliwia Barańczak, Magdalena Lewandowska z klasy 6.Wyróżnienia przyznano: Milenie Barańczak z oddziału przedszkolnego, Monice Leśnickiej i Marii Filipiak z klasy 4 oraz Hubertowi Kaszlińskiemu z klasy 3.

Dzień Ziemi-galeria

Skip to content