Zwycięzcy Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania przeżyli wyjątkową przygodę – nagrali audiobooka w profesjonalnym studiu nagrań Kujawskiego Centrum Kultury w Inowrocławiu.
Projekt koordynowany przez polonistkę Julitę Białkowską nosił nazwę „Ciepłe święta” i polegał na stworzeniu audiobooka z fragmentami bestsellerowej książki Justyny Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” dla podopiecznych oddziału dziecięcego Szpitala Wielospecjalistycznego im. L. Błażka w Inowrocławiu.


Stanięcie przed mikrofonem w roli lektora było fantastyczną zabawą, ale też ciężką pracą związaną z godzinami prób i dziesiątkami powtórzeń, by słuchanie audioboooka było przyjemne.
Ćwiczyliśmy i wytrwałość, i cierpliwość, bowiem trzeba było kontrolować nawet oddech, nie wspominając o zakazie poruszania się, żeby nie nagrywać niepotrzebnych szmerów.

Fotorelacja ze studia nagrań
Jesteśmy dumni z siebie i ze swojego dzieła, ale nie zamierzaliśmy kreować się na gwiazdy.
Przede wszystkim chcieliśmy wywołać uśmiech na twarzach dzieci, dla których czas świąteczny oznaczał zmaganie się z chorobą. Przekonaliśmy się, że dawanie radości innym jest cenniejsze od samozadowolenia.

Ciąg dalszy losów audiobooka – wizyta w szpitalu.

Skip to content