23.05.2018r. przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez pana Radosława Manerowskiego Ratownika Medycznego, podczas których miały okazję poszerzyć swoja wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy w rożnych sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu.

 

 

 

 

 

 

Na początku spotkania Pan ratownik zapoznał dzieci z sytuacjami, w których należy korzystać z europejskiego numeru alarmowego oraz zademonstrował jak powinno wyglądać telefoniczne powiadomienie odpowiednich służb o wypadku.  Przedszkolaki dowiedziały się jakich informacji należy udzielić w chwili zgłoszenia się dyspozytora, uczyły się również w jaki sposób sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej przed przyjazdem pogotowia ratunkowego oraz jak należy ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej – bocznej ustalonej. Podczas działań praktycznych chętne dzieci miały możliwość popróbowania własnych sił  w  zakładaniu opatrunku, kołnierza ortopedycznego czy usztywnianiu złamanej kończyny.

 

 

 

 

 

 

Na zakończenie spotkania maluchy na swoich pluszakach przeprowadzały masaż serca i sztuczne oddychanie.  Dziękując za ciekawe warsztaty przedszkolaki wręczyły Panu ratownikowi własnoręcznie  wykonana kartkę.

Galeria

Skip to content