5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci Bajkowych. Jego celem jest nie tylko przypomnienie sobie postaci z kultowych bajek, ale przede wszystkim zwrócenie uwagi na edukacyjną i wychowawczą rolę bajek, które uczą właściwych postaw moralnych, rozwijają wyobraźnię, wzbogacają słownictwo,oswajają dziecięce lęki.  Z tej to też okazji dzieci z oddziału przedszkolnego przebrały się za wybrane przez siebie bajkowe postaci.Rankiem 6 listopada w szkole pojawiły się m.in. wróżka, myszka Minnie,Czerwony Kapturek, piraci z Nibylandii, kaczor Donald, strażak Sam, Spiderman. Wszyscy doskonale bawili się uczestnicząc w rożnego rodzaju konkursach wiedzowych i sprawnościowych. Okazało się, że nie tak łatwo być Kopciuszkiem i oddzielić ziarna fasoli od grochu, być ilustratorem książki czy ułożyć bajkowe puzzle na czas.

Część tego pochmurnego, listopadowego dnia spędziliśmy też w miejscu, gdzie mieszka najwięcej bajkowych postaci- czyli w naszej szkolnej bibliotece.

W jej progach powitała nas pani Ewa Stabulewicz, która na potrzeby tego dnia zamieniła się w dobrą wróżkę. Przygotowała dla nas bajkowe zagadki, obdarowała koszem pełnym bajek i przypomniała,że książka to jeden z naszych najlepszych przyjaciół. W uznaniu naszej wiedzy wręczyła nam dyplom Przyjaciela Bajek, a my obdarowaliśmy ją specjalnym medalem.

Nasz bajkowy dzień zakończył mini bal, słodki poczęstunek i wręczenie nagród.

 

Skip to content