17 maja do naszej szkoły zawitali wyjątkowi goście – dwie Japonki oraz dwanaście Chinek.

Z wizytą przybyła grupa studentek Studium Kultury i Języka Polskiego dla Obcokrajowców Uniwersytetu Mikołaja Kopernika pod opieką pani doktor Małgorzaty Berendt.

Sympatyczne mieszkanki wielkich miast (chińskiego Kantonu i japońskiego Tokio)w ciekawy sposób zaprezentowały nam modę, kuchnię i kulturę swoich krajów. Ponadto mieliśmy okazję odkryć piękno Chin o każdej porze roku.Pouczającą i zabawną częścią spotkania była możliwość zadania pytań Azjatkom. Okazało się między innymi, że chińskie dzieci spędzają w szkole znacznie więcej czasu niż my i wolą koszykówkę od piłki nożnej. Zszokował nas fakt, że liczba chińskich znaków przekracza sto tysięcy. Byliśmy pod wielkim wrażeniem tego, jak studentki (żyjące w Polsce pół roku, a uczące się polskiego w czasie studiów trzeci rok) płynnie mówią w naszym języku.

Panie były zainteresowane naszymi zwyczajami i codziennym życiem, dlatego też odwiedziły gospodarstwo państwa Mielcarków w naszej wsi. To spotkanie trzech kultur było niezwykłe. Mogliśmy odkryć, że jesteśmy różni, ale równi. Przekonaliśmy się także, że świat stoi przed nami otworem, jeśli będziemy wytrwale się uczyć i realizować marzenia.

Galeria zdjęć

 

Skip to content