„To wiadomo, nie od dziś, że najlepszym przyjacielem jest pluszowy miś wspaniały do tulenia doskonały …” (fragment wiersza naszych trzecioklasistów)

28 listopada obchodziliśmy w szkole Dzień Pluszaka. Uczniowie lekcje i przerwy spędzali ze swoimi ulubieńcami – maskotkami małymi i dużymi, różnokolorowymi, mięciutkimi, puchatymi przytulankami. Świętowanie rozpoczęło się od wspólnego pamiątkowego zdjęcia i malowania twarzy.

Tego dnia  bohaterem zadań był MIŚ. Dzieci wykonywały różne zadania: kolorowały  misie, układały rymowanki i wierszyki o misiach, rysowały misie z zamkniętymi oczami, tworzyły miśki z figur geometrycznych. W czasie przerw na dolnym  korytarzu, przy dźwiękach gitary, chętni uczniowie uczyli się pląsu „Jestem mały misio”, śpiewali piosenki o misiach „Pokochaj pluszowego misia”,  tańczyli ze swoimi misiami „Jadą, jadą misie”.

Natomiast na górnym korytarzu uczniowie rozwijali swoje talenty plastyczne – malowali, ozdabiali sylwetkę papierowego dużego misia.
W nagrodę wszyscy uczestnicy zabaw zostali poczęstowani słodkim ciasteczkiem. Dzień upłynął  w bardzo wesołej atmosferze.

Galeria – Dzień pluszowego misia

Tak się bawiliśmy!

I jeszcze tak!

Skip to content