22 marca odbył się II Powiatowy Konkurs z Języka Niemieckiego, który obejmował wiedzę krajoznawczą z trzech najważniejszych krajów niemieckojęzycznych: D- Niemiec, A- Austrii i Ch- Szwajcarii. Organizatorem konkursu było I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice klasy 7.: Dominika Roszak, Olga Czeszejko i Sara Fiałkowska, które wyłonione zostały podczas etapu szkolnego.

Konkurs adresowany był do uczniów gimnazjów i szkół podstawowych miasta i powiatu inowrocławskiego. Do etapu finałowego zakwalifikowało się 48 uczniów, którzy zmagali sie z testem składającym się z pytań z takich dziedzin, jak: geografia, podział administracyjny, najważniejsze fakty z historii i polityki państw DACH, zabytki i atrakcje turystyczne, muzea, wybitni przedstawiciele literatury, muzyki i sportu, osiągnięcia naukowe, wynalazki, nobliści, słynne marki/ wyroby, ciekawostki z życia codziennego.

Z dumą informujemy, że Dominika Roszak została finalistką tego konkursu. 14 kwietnia odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród.Dominice serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

 

Skip to content