24 maja uczniowie oddziału przedszkolnego i klasy I odwiedzili Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu. W jednostce tej w ramach rządowego programu ,,Bezpieczna +” powstała sala edukacyjna ,,Ognik”.

Strażak przeprowadził z dziećmi praktyczne  zajęcia z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Dowiedzieliśmy się, jak można ustrzec się zatrucia tlenkiem węgla, do jakich zagrożeń może prowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego, jak powinna przebiegać ewakuacja z miejsca objętego pożarem.

Dzięki symulacji zadymienia pomieszczenia mieliśmy okazję nauczyć się w jaki sposób zachować się w takiej sytuacji.

Nie lada atrakcją była możliwość założenia strażackiego ubrania oraz przeprowadzenie rozmowy telefonicznej jednego z naszych uczniów z dyżurnym strażakiem przyjmującym zgłoszenia. Rozmowa przebiegała w ten sposób, jakby realne było zagrożenie zgłoszone przez chłopca.

Poznaliśmy także niektóre ze znaków ewakuacyjnych, specyfikę pracy strażaków. Obejrzeliśmy również pojazdy, które strażacy wykorzystują w swojej pracy a nawet mogliśmy  wejść do jednego z nich. Na pamiątkę każda z klas otrzymała certyfikat potwierdzający ukończenie strażackiego szkolenia i ciekawą książeczkę edukacyjną dotyczącą zachowania bezpieczeństwa w różnych sytuacjach i miejscach.

Strażakom z KP PSP w Inowrocławiu składamy serdeczne podziękowania za ciekawie przeprowadzone zajęcia i możliwość utrwalenia oraz pogłębienia naszej wiedzy w zakresie bezpieczeństwa.

Skip to content