W piękny, czerwcowy poranek uczniowie oddziału zerowego i klasy I wraz z wychowawczyniami, przewodnikiem udali się na  wycieczkę do Torunia. Spacerowaliśmy po Starym Mieście oglądając m.in. Ratusz Staromiejski, Katedrę św. Janów, Dwór Artusa, Kamienice pod Gwiazdą, Krzywą Wieżę.

Sprawdzamy czy Krzywa Wieża rzeczywiście jest krzywa.

Potem dzięki warsztatom u Toruńskich Partaczy mogliśmy własnoręcznie przygotować pierniczki, wybić toruńskiego szeląga i zobaczyć jak wyglądało codzienne życie Słowian.

Następnie udaliśmy się na posiłek, a potem był oczywiście czas na zakup pamiątek. Ostatnim etapem wycieczki było zwiedzanie Ogrodu Zoobotanicznego. Mimo upału wielu jego mieszkańców chętnie wyszło na spotkanie z nami.Podziwialiśmy m.in. alpaki, rysia, papugi,pawia indyjskiego, niedźwiedzia himalajskiego,agamę błotną. Nasze największe zainteresowanie wzbudził sympatyczny żubr o imieniu Wisła, pancernik oraz lemury katta.

Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do naszych rodziców, którzy spisali się na medal.Dziękujemy Radzie Rodziców za dofinansowanie  wycieczki a towarzyszącym nam mamom za pomoc.

Skip to content