Dzień Ziemi obchodzony jest na całym świecie już od prawie pięćdziesięciu lat. Ustanowiono go w dzień równonocy wiosennej (i równonocy jesiennej na półkuli południowej). Oznacza to, że data Dnia Ziemi jest zawsze taka sama i wypada dokładnie 22 kwietnia. W naszej szkole w tym roku obchodziliśmy go 26 kwietnia.
Każdy dzień ziemi ma też swoje wyjątkowe hasło. Za każdym razem odnosi się ono do zagadnienia związanego z ochroną przyrody i budowaniem pro-ekologicznych postaw. Hasło Dnia Ziemi 2019 to Ochrona zagrożonych gatunków. Pod takim też tytułem uczennice klasy IV przedstawiły program, wyświetlona także została prezentacja multimedialna o ochronie gatunków zagrożonych. Dziewczynki do występu przygotowała p. Małgorzata Komorowska.

Obchody uświetnił występ dzieci z kółka muzyczno -rytmicznego, które zaprezentowały się w trzech tańcach nowoczesnych. Po uroczystej akademii odbył się konkurs „Rewii mody ekologicznej”, w którym wzięło udział 10 uczniów z klas 0-VI.

Uczestnicy konkursu przy muzyce prezentowali kreacje ekologiczne. Stroje dzieci oceniało jury w składzie: p. Paulina Rogiewicz i p. Małgorzata Komorowska.
Wszystkie kreacje były wykonane z fantazją i zaangażowaniem dlatego jury postanowiło przyznać wszystkim dzieciom ex aequo I miejsce.


A wystąpiły:
Kinga Danielska z klasy O
Julka Adamska z klasy 1
Milena Barańczak z klasy 1
Piotrek Kantek z klasy 1
Ala Nowacka z klasy 1
Hania Sędziowska z klasy 1
Ania Szczepara z klasy 1
Wiktoria Szczepara z klasy 2
Nadia Stachowiak z klasy 2
Bartek Mielcarek z klasy 6

Zwycięzcy otrzymali nagrody i dyplomy.
Gratulujemy!

Skip to content