27 września dzieci z oddziału przedszkolnego gościły młodszego aspiranta Damiana Kacprzaka oraz starszego sierżanta Marcina Zaryckiego z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu.

Do tego spotkania przygotowywaliśmy m.in. poprzez spacer w okolice skrzyżowania, poznawanie znajdujących się w okolicy szkoły znaków drogowych.

Celem spotkania było pogłębienie i utrwalenie wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym a także poznanie zawodu policjanta. Podczas zaimprowizowanych scenek dzieci odpowiadały na pytania policjantów, demonstrowały np.prawidłowe zachowania podczas przechodzenia przez jezdnię po pasach, oraz poza nimi, gdy ich brak. Policjanci uświadomili dzieciom, jak ważna jest jazda w zapiętych fotelikach, wybieranie miejsc do bezpiecznej zabawy czy noszenie odblaskowych kamizelek szczególnie gdy poruszamy się po zmroku. Ważne jest też zachowanie ostrożności, gdy obca, dorosła osoba próbuje zawrzeć z nami znajomość. Przećwiczyliśmy też wspólnie sytuację, gdy jesteśmy zagrożeni atakiem psa. Braliśmy także udział w rozwiązywaniu quizu o bezpieczeństwie.

Policjanci przybliżyli nam również swój zawód, a my wiemy już, że choć trudny i odpowiedzialny jest bardzo ważny i potrzebny społeczeństwu. Może kiedyś ktoś z nas nim zostanie?

Na pamiątkę spotkania przedszkolaki otrzymały odblaski, dzięki którym będą bardziej widoczni podczas spacerów czy wycieczek oraz zakładki z numerami alarmowymi. Było to bardzo pouczające spotkanie, które na pewno długo pozostanie dzieciom w pamięci.

Skip to content