Czy jest możliwe spotkanie Gumisia z Minionkiem lub Królewny Śnieżki z wilkiem? W Dniu Postaci z Bajek, które oddział przedszkolny świętował 15 listopada okazało się, że tak. Przebrani za bajkowe postaci wspólnie bawiliśmy się rozwiązując zagadki, łamigłówki, układając puzzle.

Niektóre z rekwizytów jak np. pierniczki czy jabłka okazały się nadzwyczaj pyszne.

Niezwykle udana była wspólna zabawa taneczna. Zasłuchani w czytane przez wychowawczynię baśnie i bajki wiemy,że warto sobie pomagać,być dobrym, bo dobro zawsze zwycięża zło. Podsumowaniem naszej wiedzy był bajkowy quiz, który wszyscy zdali wyśmienicie, otrzymując w nagrodę odznakę znawcy bajek.

Dzień ten również był okazją do odwiedzenia miejsca, gdzie mieszka najwięcej postaci bajkowych w naszej szkole. W progach biblioteki przyjęła nas bardzo serdecznie gospodyni tego miejsca, pani Ewa Stabulewicz.

Opowiedziała nam w jaki sposób działa biblioteka, jaki jest stan naszego księgozbioru, przybliżyła nam kulisy zawodu bibliotekarki.Pani Ewa zachęciła nas do zilustrowania przygód słodziaków, pokazała jak piękne prace wpływają na konkursy, które cyklicznie organizuje. Na koniec spotkania zostaliśmy obdarowani słodkościami.

Jednym słowem biblioteka to magiczne miejsce, w którym nikt nie będzie się nudził i znajdzie coś dla siebie. My na pewno będziemy do niej zaglądać i was też zachęcamy.

Dla nas był to wspaniały dzień, pełen wrażeń, wspólnej zabawy.

galeria – Dzień Postaci z Bajek

Skip to content