1 października cała społeczność szkolna obchodziła Dzień Anioła i dobrego słowa. Inspiracją do akcji było wspomnienie trzech archaniołów- Michała, Gabriela i Rafała z 29 września oraz święto aniołów stróżów przypadające na 2 października.

Klasa 6 pod okiem katechetki p. Bożeny Tobjasz i polonistki p. Julity Białkowskiej przybliżyła nam postacie naszych skrzydlatych opiekunów.

Jednocześnie prowadzący przekonywali nas, że każdy z nas powinien być aniołem i to nie tylko od święta, ale każdego dnia. Staniemy się wysłannikami nieba, gdy z życzliwością będziemy się wspierać. Czasem jedno dobre słowo potrafi zdziałać cuda. Uśmiech i życzliwy komunikat mogą stać się najlepszym lekarstwem na zmartwienia czy chandrę.

Dlatego też na holach pojawiły się kolorowe karteczki i flamastry, by każdy mógł zapisać i podarować innym dobre słowo. Na początek uczniowie i nauczyciele losowali afirmację i częstowali się cukierkiem, by życie stało się słodsze.

Jesteś wyjątkowy !, Razem damy radę !, Twoje talenty to diamenty!- tego typu hasła wywoływały radość i uczyły, że nasze słowa mają moc.

Skip to content