10 czerwca 2019r. oddział przedszkolny i klasa 3 wraz z wychowawcami udały się do Dąbrowy Biskupiej. Celem naszego wyjazdu była wizyta w Banku Spółdzielczym oraz w Gminnej Bibliotece Publicznej.

W progach Banku Spółdzielczego serdecznie powitał nas jego dyrektor, pan Waldemar Kempiński.W ciekawy i przystępny sposób wyjaśnił nam sens istnienia banków, oszczędzania, a także opowiedział pokrótce o historii pieniądza. Pokazał nam także w jaki sposób można sprawdzić prawdziwość banknotów.

Wyjaśniliśmy sobie wspólnie co oznaczają pojęcia ,,tajemnica bankowa”, ,,pewne jak w banku”. Pan dyrektor oprowadził nas po budynku, wyjaśnił na czym polega zawód bankowca.

Na koniec obdarował nas drobnymi gadżetami.To była ciekawa lekcja ekonomii.

Z banku ruszyliśmy do siedziby Gminnej Biblioteki Publicznej, gdzie czekała na nas już pani dyrektor, Danuta Wicher.Ogromna ilość książek wywarła na nas duże wrażenie. Biblioteka to blisko 30 tysięcy woluminów, wiele nowości, które aż chce się wziąć do ręki. Dla każdego znajdzie się coś ciekawego. Pani Wicher przeczytała nam fragment książki Łukasza Wierzbickiego ,,Dziadek i niedźwiadek”, która opowiada prawdziwą historię niedźwiadka Wojtusia, czworonożnego przyjaciela żołnierzy z Armii Andersa. Jeśli jesteście ciekawi z czego zasłynął, sięgnijcie po lekturę.

Pani dyrektor przygotowała też dla nas zagadki, a poprawne odpowiedzi nagrodziła drobnymi upominkami. Oprowadziła nas po bibliotece, podpowiedziała jak się do niej zapisać. Na pewno zachęciła nas do kolejnych odwiedzin i czytania.

Serdecznie dziękujemy dyrektorowi Banku Spółdzielczego w Piotrkowie Kujawskim- Oddział w Dąbrowie Biskupiej panu Waldemarowi Kempińskiemu oraz pani dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Biskupiej za poświęcony nam czas i gościnność.

Galeria- z wizytą w banku i bibliotece

Skip to content