Każde dziecko rozpoczynając naukę w klasie pierwszej z ogromną niecierpliwością czeka na moment, kiedy zostanie pasowane na pełnoprawnego ucznia. Tę uroczystą i ważną chwilę poprzedza wiele przygotowań – uczniowie poznają szkołę, kolegów, swoje prawa, ale również obowiązki. Wspólnie z wychowawcą i rodzicami przygotowują uroczystość, podczas której zdają swój pierwszy szkolny egzamin przed Panem Dyrektorem , nauczycielami, rodzicami kolegami i koleżankami.


W tym roku szkolnym Ślubowanie i Pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej w Ośniszczewku odbyło się 26 października.
Podczas części artystycznej pierwszaki zaprezentowały swoje talenty wokalne, recytatorskie oraz taneczne, wzbudzając aplauz wśród zgromadzonej publiczności.


W związku z setną rocznicą odzyskania niepodległości hasło przewodnie występu to „Moja kochana Ojczyzna” Pierwszaki stanęły na wysokości zadania – dojrzale i z powagą uczestniczyły w uroczystości.


Centralnym punktem uroczystości obok złożenia przyrzeczenia było dotknięcie ramienia każdego dziecka wielkim ołówkiem przez Pana Dyrektora, które jest oficjalnym aktem przyjęcia w poczet uczniów.

Dzięki swojej postawie zostały przyjęte do szkolnego grona gorącymi brawami.
Ślubowanie zakończyło wspólne pozowanie do zdjęć.


Każdy uczeń klasy pierwszej otrzymał legitymację szkolną ,dyplom oraz prezenty ufundowane przez Komitet Rodzicielski i rodziców wraz z drobnymi upominkami od kolegów z klasy drugiej. Uroczystość zakończyła się wspólnym poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców dzieci.
Gratulujemy i życzymy naszym Pierwszoklasistom dużo sukcesów podczas szkolnej wędrówki w odkrywaniu tajników wiedzy.

Galeria

Skip to content