Akademia Żubra Pompika, to program edukacyjny, dzięki któremu dzieci odkryły fascynujący świat przyrody ale i przyswoiły sobie pozytywne nawyki ekologiczne, które sprawią, że dzisiejsze młode pokolenie zbuduje w niedalekiej  przyszłości świadome i odpowiedzialne społeczeństwo. Tytułowy Żubr Pompik to bohater książek pisanych przez Tomasza Samojlika, naukowca, pracownika Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży. Pompik mieszka w Puszczy Białowieskiej z siostrą Polinką i rodzicami Pomrukiem i Poradą. Nie jest typowym silnym żubrem ,urodzony późną  jesienią jest słabszy od swych rówieśników, jest raczej typem filozofa i niechcący często wpada w tarapaty . Cała żubrza  rodzinka podróżuje do wszystkich parków narodowych w Polsce i przeżywa wspaniałe przygody, odkrywając tajemnice otaczającej ich przyrody.

dzieci oglądają rozchodnik

Tak więc my podczas programu m.in. dowiedzieliśmy się, jak krąży woda w przyrodzie, dlaczego warto ją pić , czym różnią się od siebie pory roku, i dlaczego należy chronić bociany.

dzieci wykonaja pracę plastyczną bociana

Stworzyliśmy też swój własny ziołowy ogródek, w którym zasadziliśmy miętę, by potem z przyjemnością sporządzić i skosztować miętowego napoju z dodatkiem cytryny. 

Dzieci piją napój z mięty

 Na koniec dzięki otrzymanej z programu książeczce, dowiedzieliśmy się dlaczego z naszej planety może zniknąć niepylak apollo. Dzięki Pompikowi dzieci dowiedziały się jak się przejawiać postawy proekologiczne, by nie szkodzić naturze, żyć zdrowo i odpowiedzialnie.

dziecipozują z książką o żubrze Pompiku

Skip to content