AKTYWNIE PO ZDROWIE

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy II przystąpili do ogólnopolskiego programu „Aktywnie po Zdrowie” prowadzonego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska, któremu patronuje m. in. Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Sportu i Turystyki. Częścią programu jest konkurs „Zdrowo jem, więcej wiem”. Ma on na celu podniesienie poziomu wiedzy dzieci z klas 1 – 3, oraz ich rodziców na temat zależności pomiędzy sposobem odżywiania, a stanem zdrowia. Nad wszystkimi działaniami czuwać będzie wychowawczyni Jadwiga Przybylska.

szkolne duszki 2

Szkolne Duszki z klasy II

Więcej o programie

Klasa II pod opieką wychowawcy pani Jadwigi Przybylskiej systematycznie realizuje zadania przewidziane w wyżej wymienionym projekcie. Ostatnio promowała przynoszenie zdrowego śniadania do szkoły. Uczniowie przy pomocy rodziców przygotowali na ten temat plakaty, które zamieścili w holu szkoły i poddali je głosowaniu uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły.

Najciekawszą pracę wykonali:Kacper Kamiński, Sara Fiałkowska i Kacper Szczęsny widoczni na zdjęciu poniżej.

najlepsze prace

Promocja zdrowego śniadania została również udowodniona smakiem. Nasze Szkolne Duszki z klasy II przygotowały mini kanapki z rukolą, pastą rybną i jajeczną, serkiem, rzodkiewką, kiełkami rzodkiewek .Wykonały także tablice z hasłami, które zostały opracowane w grupach, podczas pracy nad zadaniem.

hasła w grupach

plakaty 2

Na dużej przerwie drugoklasiści wyruszyli z promocją do klas młodszych i starszych. Kanapki szybko zniknęły, co oznacza, że nasi uczniowie lubią jeść smacznie i zdrowo.

hasła hol

W konkursie klasy II na najciekawszy plakat „Najlepsza reklama zdrowych słodyczy”głosowali uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i rodzice. I miejsce ex aequo zajęły prace: Igora, Krystiana i Norberta oraz Sary i Kacpra Szczęsnego. Gratulujemy ciekawych pomysłów!

IMG_0105

Krystian, Igor i  Norbert ze swoją pracą.

IMG_0104

Sara i Kacper ze swoim plakatem.

13 lutego 2013 roku ,w ramach realizacji programu, Szkolne Duszki promowały spożywanie owoców i warzyw. Na degustację zaproszono całą szkołę. Serdecznie dziękujemy mamom, które pomagały w naszej akcji.

IMG_0178

Uczniowie klasy II pod opieką p. J. Przybylskiej, kolejny raz przekonywali rodziców i społeczność szkolną do zdrowego odżywiania się. Tym razem było to przedstawienie teatralne pt.„Żeby zdrowym być, trzeba zdrowo żyć”. Mamy nadzieję, że uczniowie, rodzice oraz wszyscy nauczyciele, którzy chcieli  zobaczyć efekty naszej pracy, by przekonać się do zdrowego stylu życia, wynieśli z tego spektaklu właściwe wnioski.

IMG_0311

Nagrodzony plakat w konkursie ” Najciekawsza gazetka ścienna. – Jak czytać etykiety?”. Autorzy: Dominika Roszak, Natalia Zysk. Gratulujemy!

IMG_0387

Skip to content