Za nami obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasza szkoła to doniosłe wydarzenie świętowała w szczególny sposób. Od marca do grudnia 2018r. dzięki szeregowi wydarzeń, konkursów, uroczystości mogliśmy wspólnie z lokalną społecznością cieszyć się z odzyskanej wolności.

W końcu listopada 2018r. dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w ogólnopolskim projekcie ,,Niepodległe Nutki”, nad którym patronat objął m.in. Minister Edukacji Narodowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. Głównym celem projektu było przybliżenie sylwetek ludzi kultury, kompozytorów i muzyków wspierających w okresie zaborów swoją twórczością, polskie dążenia do odzyskania niepodległości i przyczyniających się do kreowania postaw patriotycznych.

W ramach zajęć uczniowie poprzez poznanie piosenki ,,Płynie Wisła, płynie” poznali historię pozostającej pod zaborami Polski. Dowiedziały się przez jakie miasta przepływa Wisła ( Kraków, Warszawa, Toruń- najbliższe nam miasto, przez które płynie królowa rzek, Gdańsk) i jakie zabytki można tam zwiedzić. Zgodnie stwierdziły, że życie polskich dzieci pod zaborami było niezwykle ciężkie.

Poznały autorów wspomnianej wyżej piosenki ,która bardzo im się spodobała .Na koniec zajęć, w ramach kodowania stworzyły flagę Polski.

Radośnie śpiewając, grając na instrumentach bawiły się wspólnie by uczcić setną rocznicę odzyskania niepodległości.

Z początkiem nowego roku  dotarł do naszej szkoły list z podziękowaniem za udział w projekcie i pięć egzemplarzy książeczki ,,Co nam w duszy śpiewa”. Książka zawiera sylwetki kompozytorów, autorów tekstów tworzących pod zaborami.

Dziękujemy Prezesowi Zarządu Fundacji,,Rodzice Szkole” Panu Wojciechowi Starzyńskiemu za ciepłe słowa skierowane do nas,przesłane książeczki, które wzbogacą nasze zasoby biblioteczne. Pani Julii Starzyńskiej  dziękujemy za pomoc udzieloną w realizacji projektu i piękną fotorelację z wydarzenia.

Pierwsza relacja na stronie organizatora

Druga relacja na stronie organizatora

Skip to content