ZMIENIAJ NAWYKI- NIE KLIMAT

DSCN0375_resize

W ogólnopolskim projekcie- kampanii edukacyjnej „Zmieniaj nawyki- nie klimat” naszą szkołę reprezentuje eko- zespół złożony z pięciu uczennic klasy czwartej: Dominiki Stolarskiej, Julii Drejs, Zuzanny Lamańskiej, Kornelii Stawickiej i Aleksandry Panert.

DSCN0374_resize

Uczennice te pod przewodnictwem p. Małgorzaty Komorowskiej będą reprezentować szkołę w zmaganiach konkursowych. Konkurs łączy w sobie wiele dziedzin współpracy społecznej, pozwala na rozwijanie więzi w środowisku lokalnym i budzi poczucie odpowiedzialności za stan otoczenia oraz sprzyja ograniczaniu zmian klimatycznych. Kampania jest współfinansowana ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a organizatorem konkursu jest Fundacja Ośrodka Edukacji Ekologicznej.

ZBIÓRKA       ELEKTROODPADÓW

W dniach 24-27 marca w godz. 8.00 – 12.00  w SP Ośniszczewko odbędzie się zbiórkaelektroodpadów czyli zepsutych urządzeń elektrycznych np.: stare żelazka, suszarki, lodówki, telefony komórkowe, sprzęt komputerowy i tym podobne. Zbiórka odbywa się w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej dla klimatu „ Zmieniaj nawyki – nie klimat”

Organizatorzy

Podsumowanie zbiórki!

W dniach 24-27 marca odbyła się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórka ta odbywała się w ramach konkursu „ Aktywni dla klimatu”.

DSCN0555

Zebraliśmy łącznie 235,5 kg tego sprzętu. Konkurs i zbiórka zostały podsumowane w trakcie obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole. W tym roku hasłem tych obchodów było hasło pod którym odbywa się ogólnopolska kampania edukacyjna dla klimatu „ Zmieniaj nawyki – nie klimat”. Na zakończenie odbyła się „ Rewia mody ekologicznej”, w której brały udział Korneli Stawicka i Julka Drejs – członkinie zespołu „ Kujawskie klimaty”.

Skip to content