„Niepodległa, niepokorna
zawsze była, będzie, jest.
Uskrzydlona bielą orła,
bije rytmem naszych serc.
Niepodległa, niepokorna
już nie zniknie nigdy z map,
Bo jest nasza, bo jest wolna,
bo na imię Polska, Polska ma.”
(Janusz Szczepkowski, Niepodległa, niepokorna)
śpiewamy hymn narodowy
 
 
10 listopada 2023r. odbyła się uroczysta Akademia z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Była ona wyrazem wdzięczności tym wszystkim, którzy walczyli o Niepodległą. Poprzez z serca płynące pieśni i patriotyczne wiersze złożyliśmy podziękowanie i hołd naszym przodkom, za to, iż nigdy nie zwątpili w to, że Polska będzie wolna i oddali za nią to co najcenniejsze- swoje życie.
klasa 2 układa godło
 
Punktualnie o godz.11.11 odśpiewany został hymn narodowy, tym samym nasza szkoła przyłączyła się do ponad 19 tysięcy szkół w Polsce, które przystąpiły do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki ,,Szkoła do hymnu”.
klasa 1 układa godło
 
Po zakończeniu akademii głos zabrała Pani Dyrektor Izabela Czekalińska, która zwróciła się do uczniów z apelem, by nigdy nie zapominali skąd pochodzą, gdzie się urodzili.
klasa 3 z godłem
 
Przypomniała o odwadze i bohaterstwie poprzednich pokoleń. Zachęciła również, do aktywnego spędzenia tego dnia np. poprzez udział w Biegu Niepodległości, który odbędzie się jutro w leśniczówce Balczewo w Niemojewie. Czeka tam na dzieci i ich rodziców mnóstwo atrakcji.
Skip to content