Od 1994 roku, w trzeci weekend września odbywa się w Polsce akcja ,,Sprzątanie świata- Polska”, której celem jest m.in. edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań prowadzących do zmniejszenia negatywnego wpływu człowieka na środowisko.

Dlaczego śmiecimy? Jest tak wiele odpowiedzi jak wielu jest śmiecących: bo nie ma blisko pojemnika na śmieci, bo możemy, bo nie widzimy związku pomiędzy śmieceniem w naturze a kondycją środowiska, bo nie myślimy o przyszłości żyjąc ,,tu i teraz”, bo niech inni sprzątają…Dlatego tegoroczna akcja została opatrzona hasłem, które jest parafrazą kartezjuszowego ,,Cogito ergo sum”( Myślę, więc jestem”)i brzmi ,,Myślę, więc nie śmiecę”.

Uczniowie naszej szkoły jak co roku bardzo aktywnie włączyli się w akcję , którą zapoczątkował apel przygotowany przez p. Małgorzatę Komorowską i uczniów kl. 7. Jak co roku środki ochronne czyli rękawice oraz worki na odpady zapewnił nam Urząd Gminy Dąbrowa Biskupia.

Młodsi uczniowie klas 0-3 sprzątali teren wokół szkoły a starsi z klas 4-8 las w okolicach Brudni.

Starsi uczniowie na pobliskim cmentarzu w Brudni uprzątnęli groby, złożyli kwiaty i znicze na grobach uczestników walk o wolną Polskę p. Cichowlasa i Jakubiaka.

apel poświęcony akcji Sprzątanie świata

Skip to content