W naszej szkole promujemy czytelnictwo, miłość do książek poprzez różnego rodzaju wydarzenia, akcje. Z ogromną chęcią i zaangażowaniem podczas jednej z listopadowych przerw lekcyjnych, uczniowie z klas 0-III włączyli się do IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji ,,Przerwa na czytanie- bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Akcja realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, a jej organizatorem jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Celem akcji jest m.in. promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, zwrócenie uwagi uczniów na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego w szkole oraz zachęcenie ich do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Martyna czyta dzieciom

Wszystkie dzieci przyniosły ze sobą swoje ulubione pozycje książkowe ,mogliśmy w ten sposób poznać swoje zainteresowania czytelnicze. Chętni czytali fragmenty książek na głos pozostałym uczestnikom akcji.

Dzieci pokazują przyniesione książki

Rozmawialiśmy też o tym, dlaczego warto czytać. Dzieci zwracały uwagę, iż mogą dowiedzieć się czegoś nowego, ciekawego, obejrzeć piękne ilustracje, a nawet sami autorami książek. Jednym z ciekawych zadań dla dzieci było poszukiwanie za pomocą latarki ukrytych w książce ilustracji.

Dzieci czytają

Na koniec spotkania, wcielając się w poszczególne warzywa, wspólnie przeczytaliśmy wiersz Jana Brzechwy ,,Na straganie”. Udział w akcji wzięło 27 uczniów. Koordynatorami akcji były Panie Ewa Stabulewicz i Elżbieta Wietrzykowska.

Skip to content