Dziś do Punktu Przedszkolnego zawitał lekarz weterynarii, Pan Wiesław Borkowski, który opiekuje się zwierzętami w inowrocławskim schronisku.

To właśnie dla podopiecznych schroniska w którym pracuje Pan Borkowski, przedszkolaki wspólnie z rodzicami chętnie przynosiły karmę dla psów i kotów. Zebrane dary znajdują się już w siedzibie schroniska.

Celem dzisiejszego spotkania było przybliżenie dzieciom losu bezdomnych zwierząt, uwrażliwienie ich na humanitarne traktowanie żywych stworzeń oraz wyrabianie poczucia odpowiedzialności za posiadane zwierzęta. Pan Borkowski pokazał dzieciom zdjęcia zwierząt, które trafiają do schroniska i wyjaśnił, dlaczego tam się znajdują.

Po obejrzeniu projekcji multimedialnej przedszkolaki wiedzą już, że zwierzę to nie jest zabawka, którą można wyrzucić, kiedy się znudzi. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały wiele pytań, wzięły udział w zabawie dydaktycznej „Nakarm Reksa” przeprowadzonej przez pana weterynarza.

Na koniec maluchy pięknie podziękowały gościowi za spotkanie, wręczając mu własnoręcznie zrobioną kartkę oraz drobny upominek.

Skip to content