Dzieci z punktu przedszkolnego  dbają o higienę jamy ustnej oraz zdrowie swoich ząbków mlecznych m.in. poprzez regularne szczotkowanie zębów w przedszkolu po posiłkach. Nasze przedszkolaki uczestniczą także w zajęciach Programu „Akademia Aquafresh”, którego nadrzędnym celem jest zmniejszenie występowania próchnicy u dzieci w Polsce, poprzez szeroko prowadzone działania profilaktyczne dla najmłodszych.

W ramach podnoszenia poziomu wiedzy dzieci z zakresu profilaktyki próchnicy zębów, higieny jamy ustnej oraz zdrowego żywienia, 13 stycznia bieżącego roku, dzieci gościły w Punkcie Przedszkolnym panią pielęgniarkę Agatę Miżejewską, która  wyjaśniła dzieciom co robić, aby zęby jak najdłużej pozostały zdrowe, w jaki sposób i ile czasu należy czyścić zęby.

Dzieci dowiedziały się, że w zapobieganiu próchnicy dużą rolę pełni nie tylko troska o higienę, ale także odpowiednia dieta i profilaktyczne wizyty u lekarza dentysty. Aby  utrwalić  przekazana przez Naszego gościa wiedzę, dzieci wzięły udział w zabawie muzyczno-ruchowej. Na zakończenie dzieci otrzymały od pani Agaty szczoteczki do mycia zębów oraz kolorowanki o tematyce prozdrowotnej

Przedszkolaki natomiast  podziękowały za ciekawe spotkanie własnoręcznie wykonaną laurką. Bardzo dziękujemy Pani Agacie za spotkanie i poświęcony nam czas.

Skip to content