Europejski Tydzień Kodowania czyli Code Week  to społeczna inicjatywa, w ramach której świętujemy kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez kodowanie, programowanie i inne działania związane z technologią. Kodowanie i programowanie pozwala rozwijać wśród uczniów kompetencje kluczowe, dlatego też nie mogło zabraknąć nas w 10 już edycji tego wydarzenia.

dzieci stoją przed zakodowanym na macie do kodowania obrazkiem

Co roku dzieci z Oddziału Przedszkolnego wykonują zadania związane z kodowaniem, wykorzystując do tego matę do kodowania. W ramach Code Week 2022 dzieci wykonały 10 zadań o różnym stopniu trudności. Podjęliśmy np. tematykę zdrowego odżywiania i stylu życia, bezpieczeństwa w Internecie, poznania i zrozumienia swoich emocji. Po zakończonym cyklu zajęć otrzymaliśmy stosowny certyfikat.

dzieci wraz z certyfikatem otrzymanym za udział w Code Week

Code Week przypada na miesiąc październik, jednak my nie kończymy swojej przygody z kodowaniem. Dzięki uprzejmości wychowawcy klasy 2, p. Magdalenie Jankowskiej mogliśmy 23 listopada uczestniczyć wraz z uczniami klasy 2 w zajęciach związanych z kodowaniem przy użyciu ozobotów. Starsi koledzy i koleżanki bardzo chętnie przekazali nam swoją wiedzę w tym temacie, za co serdecznie im dziękujemy.

uczniowie pracują z ozobotami

 

Skip to content