Dzień Pluszowego Misia obchodzimy w listopadzie. Święto jest bardzo sympatyczne i coraz powszechniej obchodzone na całym świecie, a jego data wcale nie jest przypadkowa. Dzień Pluszowego Misia co roku obchodzimy 25 listopada. Właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.

Przedszkolaki z misiami

Pluszowe misie – miękkie, puchate i miłe w dotyku, są ulubieńcami wszystkich dzieci już od ponad 100 lat. Pocieszają, dodają otuchy i są niezbędną przytulanką przy zasypianiu.

Pierwszaki z misimi

 

24 listopada  2023 roku wszystkie dzieci z klas 0-3 przyszły do szkoły  ze swoimi ulubionymi pluszakami. Wszystkie zgodnie stwierdziły, że miś jest najlepszym przyjacielem dziecka.

Drugoklasiści z misiamiDzieci z okazji święta wzięły udział w konkursach, kolorowały portrety misiów, wykonały plakat oraz emblematy z misiami, śpiewały piosenki o swoich ulubieńcach oraz uczestniczyły wraz z nimi w zabawach muzyczno- ruchowych. Mogły również spróbować różnego rodzaju miodów. Jak co roku Pani Joanna Lewandowska, mama Hani i Kubusia upiekła dla dzieci przepyszne ciasteczka w kształcie misia, którymi dzieci się zajadały.  Bardzo dziękujemy Pani Asi.

Trzecioklasiści z misiamiWszyscy wspaniale się bawili. To był dzień pełen wrażeń.

Skip to content