7 listopada dzieci z Punktu Przedszkolnego i Oddziału Przedszkolnego świętowały wspólnie Dzień Postaci z Bajek. Pojawiły się m.in. księżniczki i królewny, król, strażak Sam, Papa Smerf. Podczas bajkowego spotkania przedszkolaki opowiedziały o swoich ulubionych postaciach z baśni i bajek i zaprezentowały swoje stroje.

przedszkolak rozwiązuje zadanie związane z bajkami

Bardzo chętnie brały udział w zabawach wymagających wykazania się znajomością treści bajek, rozwiązywały zagadki, układały puzzle.

przedszkolanka układa z rolek po papierze nos Pinokia

Nie lada wyzwaniem okazało się ułożenie przy zamkniętych oczach pięknej fryzury Roszpunce, czy pomoc Kopciuszkowi przy segregacji grochu od fasoli. Na koniec dzieci wykonały pracę plastyczną do bajki ,,Trzy świnki”.

przedszkolaki z pracą plastyczną do bajki ,,Trzy świnki".

Okazało się ,że dla naszych przedszkolaków nie ma trudnych zadań, ze wszystkimi doskonale sobie poradziły. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to doskonała okazja do świetnej zabawy oraz rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają fantazję, pamięć, bogacą słownictwo.

dzieci przedszkolne przebrane za postaci bajakowe

Skip to content