Pierwszoklasiści  ze Szkoły Podstawowej w Ośniszczewku są pełnoprawnymi uczniami. W dniu 18 października 2019 r. odbyło się ślubowanie i pasowanie na ucznia. To był dla nich wyjątkowy dzień, gościli rodziców, koleżanki i kolegów z klas 0, II, III, IV, p. dyrektora i pracowników szkoły oraz Ekoludka – przyjaciela przyrody.  Uczniowie klasy II powitali swoich młodszych kolegów piosenką.Zgodnie z tradycją, pierwszoklasiści musieli wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami. Odpowiadali na szereg pytań, które  zadawał im Ekoludek, recytowali wiersze o porach roku, wspólnie śpiewali piosenki, grali na instrumentach muzycznych.

Po ślubowaniu „(…) swoją nauką i zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom (…)” pan dyrektor pasował dzieci  na uczniów i złożył im życzenia wielu sukcesów w nauce, uśmiechu na każdy dzień ich szkolnego życia.

Wychowawczyni wręczyła uczniom  legitymacje szkolne, a koledzy z klasy II – wręczyli drobne upominki i wierszem „Witaj pierwsza klaso” zaprosili ich do naszej społeczności uczniowskiej i wspólnej zabawy. Na zakończenie wszyscy uczniowie klasy I  otrzymali pamiątkowe dyplomy, czapki z logo szkoły i inne upominki oraz zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia. W radosnym nastroju udali się do swojej sali na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Galeria

Relacja filmowa z pasowania

Skip to content