22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji w nasze szkole odbył się przygotowany przez uczniów klasy 7 i p. Małgorzatę Komorowską apel. Hasłem tegorocznych obchodów były słowa: ,,Zainwestuj w naszą planetę”. Oprócz garści cennych informacji usłyszeliśmy najważniejszy w tym dniu przekaz – mamy wpływ na nasze środowisko naturalne, szczególnie w wymiarze lokalnym.

uczniowie podczas apelu

Możemy tu i teraz zmienić nasze nawyki względem środowiska, bo przecież sami jesteśmy jego istotną częścią. A jak czuje się Ziemia , jak jej pomóc, dowiedzieliśmy się z przedstawienia przygotowanego przez uczniów  szkolnego koła teatralnego ( uczniowie klas 2, 4) prowadzonego przez p. Bożenę Tobjasz. 

 

Dzieci występują z hasłami związanymi z Dniem Ziemi

,,Oszczędzaj wodę !”, ,,Szanuj las!”, ,,Segreguj śmieci!”- zastanówmy się czy tak naprawdę te hasła są tak trudne do realizacji w naszym codziennym życiu? Zachęcamy Was do działania na rzecz Ziemi nie tylko od święta. 

 

dzieci pozują do zdjęcia - Dzień Ziemi

22kwietnia Międzynarodowy Dzień Ziemi uczciły też dzieci z Oddziału Przedszkolnego. Piękny bukszpan, ofiarowany przez rodziców Basi Zalety na nasz klasowy, wielkanocny stół, znalazł swoje nowe miejsce obok kapsuły czasu. Zbudowaliśmy tez Nakrętkojada- stworka, który usadowiony na parapecie w głównym holu szkoły, czeka z niecierpliwością na plastikowe nakrętki od Was.

Dzieci pozują z zasadzonym bukszpanem

I w tym miejscu należą się szczególne podziękowania dla całej społeczności lokalnej, rodziców, za to iż, od kilkunastu już lat dzięki zbieraniu nakrętek pomagamy chorym dzieciom.

Dzieci pozują z nakrętkojadem

W ciągu tego roku szkolnego udało się zebrać ich kilka worków. We współpracy z Zespołem Szkolno- Przedszkolnym w Dąbrowie Biskupiej zbieramy je z przeznaczeniem na rehabilitację dla dziewczynki z terenu naszej gminy.

 

 

 

 

Skip to content