4 października 2023 r. uczniowie klas I-III wraz z opiekunami wybrali się na lodowisko „Tor – Tor” do Torunia na spektakl teatralny na lodzie pt. „Niezwykłe przygody Sindbada żeglarza” oparty na motywach baśni Bolesława Leśmiana.
Rewia na lodzie
Wszyscy z zachwytem oglądaliśmy lodową opowieść.
Dzieci oglądają spektakl.
Momentami z zapartym tchem podziwialiśmy niezwykłe akrobacje łyżwiarzy. Podczas swojej podróży Sindbad przemierzył drogą morską prawie cały świat. Wielokrotnie znalazł się za burtą przez podstępnego diabła morskiego, jako rozbitek zatrzymywał się na kolejnym nieznanym i niebezpiecznym lądzie, gdzie spotykał przyjaznych i mniej przyjaznych sobie postaci. Z każdej wyprawy powracał jednak do ukochanego wuja Tarabuka, niepoprawnego poety. Chińczyk, piraci, rude wojowniczki, królewny, konik morski, ryby piły… to również barwni bohaterowie niezwykłego przedstawienia.
 
Dzieci oglądają przedstawienie
Byliśmy pod ogromnym wrażeniem pięknej ruchomej scenografii i dekoracji. Łyżwiarze mieli wspaniałe bajkowe kostiumy, a dodatkowym atutem przedstawienia były efekty pirotechniczne i gra świateł. Występom towarzyszyła wspaniała oprawa muzyczna. Wydarzenie to z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.
Skip to content