21.09.2022 roku i 27.09.2022 roku dzieci z Oddziału Przedszkolnego, uczniowie klas I- II oraz III i IV miały możliwość zwiedzenia 56 Bazy Lotniczej w Inowrocławiu wraz z zlokalizowanym w Latkowie lotniskiem wojskowym.

Sala tradycji

Sala tradycji JW 56

Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od obejrzenia Sali Tradycji, która ma dla żołnierzy szczególne znaczenie. Znajdują się tam m.in. pamiątki związane ze służbą w Afganistanie, elementy wyposażenia wojskowego, wojskowe umundurowanie. 

W hangarze

Mieliśmy okazję zobaczyć z bliska śmigłowce bojowe Mi-2, Mi-24,W-3L,,Głuszec”.Prędkość śmigłowca Mi-24 to 335 km/h ,wysokość lotu – 4500m a średnica wirnika nośnego to aż 17,3m. Największą jednak atrakcją była możliwość wejścia na pokład śmigłowca oraz do wieży kontroli lotów i podziwiania stamtąd skoków skoczków spadochronowych. Panorama widzianego stamtąd miasta, i skoczków wywarła na nas naprawdę duże wrażenie. Lotnisko w Latkowie dysponuje swoją Wojskową Strażą Pożarną, gdzie również  można było nie tylko obejrzeć wyposażenie samochodów pożarniczych, ale także do nich wejść.

Uczniowie kl. 3i 4 na terenie JW56

Dziękujemy dowództwu i kadrze 56 Bazy Lotniczej w Inowrocławiu za możliwość zwiedzenia jednostki i lotniska wojskowego.

Skip to content