18 maja odbyła się wycieczka dzieci z Oddziału Przedszkolnego i klas I-II do Inowrocławia.
Program naszej wycieczki był bardzo bogaty. Pierwszym jej punktem była Piekarnia Cukiernia ,, Marta” , w której właściciel Pan Rafał Małaczek wraz z współpracownikami pokazali nam w jaki sposób powstają smaczne i kolorowe lizaki oraz lody tajskie.
 
dzieci wyrabiają lody
Niezwykłą frajdę sprawiło nam samodzielne ich przygotowywanie i oczywiście skosztowanie. Pan Rafał na koniec naszej wizyty każdego obdarował stosownym dyplomem cukiernika i życzył , aby każdy z nas był dobry jak chleb.
 
dzieci z dyplomami cukiernika
Wszystkich zachwyciła stała wystawa solnictwa, którą podziwialiśmy w podziemiach gmachu Teatru Miejskiego. Wnętrza wyłożone najprawdziwszą solą w różnej kolorystyce, żyrandole wykonane z soli, wagonik z prawdziwymi odwiertami solnymi, wyposażenie górnika- ratownika to tylko niektóre z ekspozycji, które tam zobaczyliśmy. Na pamiątkę każdy otrzymał grudkę soli.
 
dzieci przy herbie Inowrocławia wykonanym z grudek soli
Stamtąd przemieściliśmy się do Parku Solankowego, gdzie obejrzeliśmy m.in. zegar słoneczny, pomnik gen. Władysława Sikorskiego, Muszlę koncertową.
Spacerując po Parku Solankowym , dotarliśmy do Tężni Solankowych, pod którymi można było zagrać w kręgle lub w mini golfa. Wspaniała zabawa czekała na ogromnym i nowocześnie urządzonym placu zabaw.
 
 
 
Skip to content