27 października  w piątek dzieci z klas 0-III wybrały się na wycieczkę do lasu. Głównym celem wizyty w lesie było przybliżenie środowiska przyrodniczego, jakim jest las. Uczniowie wyruszyli na spacer ścieżką dydaktyczną, która przebiega przez teren dwóch leśnictw: Balczewa i Rejny.

Dzieci słuchają opowiadania Pana Pawła.Podczas spaceru zajęcia dydaktyczno- przyrodnicze przeprowadził dla dzieci Pan Paweł Konwiński specjalista służby leśnej ds. gospodarki leśnej. Pan Paweł ciekawie opowiadał o lesie i jego mieszkańcach, zapoznał dzieci z  zasadami zachowania się w lesie . Uświadomił je jak należy się zachować w przypadku, gdy ktoś się zgubi.

Dzieci stoją obok tablicy w lesie.

W trakcie wycieczki dzieci zauważyły  grzyby – udało się im znaleźć nawet grzyby jadalne, ale także było dużo grzybów trujących. Oczywiście udało im się zaobserwować  różne dary jesieni (między innymi kolorowe liście, szyszki, żołędzie).Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając.

Dzieci stoją i słuchają opowieści pana Pawła.

Nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie, by nie ucierpiała leśna przyroda. Zrozumiały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. Doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza. Wycieczka do lasu wzbogaciła ich wiedzę oraz miała walory zdrowotne. Dzieci spędziły miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej.

dzieci stoją przy bramie wyjścia z lasu

Bardzo dziękujemy Panu Pawłowi za wspaniałą lekcję przyrody. Pełne wiedzy o lesie i niezapomnianych wrażeń  wróciły do szkoły.

 

Skip to content