W dniach 13- 15 czerwca 2022 r. uczniowie klasy ósmej zwiedzali stolicę Dolnego Śląska- Wrocław. Miasto zachwyca bogactwem zabytków, pięknem przyrody ale i czekających na przybyszów ogromem atrakcji.

Klasa 8 na Starym Rynku we Wrocławiu

Obowiązkowym punktem naszej wycieczki było zwiedzenie zabytkowego centrum miasta, Ostrowa Tumskiego, Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego wraz z Aulą Leopoldina będącej wspaniałym przykładem budowli barokowej oraz Wieży Matematycznej , gdzie dziś można zobaczyć m. in. instrumenty astronomiczne z różnych epok .

ósmoklasiści w Auli Lepoldina

Z tarasu Wieży Matematycznej można zobaczyć przepiekną panoramę wrocławskiego Starego Miasta. Duże wrażenie zrobił na nas namalowany przez Jana Stykę i Wojciecha Kossaka słynny obraz  ,,Panorama Racławicka” . Ale Wrocław to nie tylko historia, to też nowoczesność. Stąd też nasza wizyta w Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis-centrum wiedzy o wodzie, jedynym takim miejscu w Polsce i nielicznym na świecie. Znaleźliśmy jeszcze czas na odwiedzenie uznanej za obiekt światowego dziedzictwa UNESCO Hali Stulecia, Sky Tower . Bogactwo flory i fauny zachwyciło nas we wrocławskim Zoo , Afrykarium i Ogrodzie Japońskim .

Zdjęcie grupowe klasy 8 we Wrocławiu

Wodne widowisko przy dźwiękach muzyki podziwialiśmy przy największej w Polsce Fontannie Multimedialnej.

klasa 8 przy fontannie we Wrocławiu

Ta wspaniała wycieczka była dofinansowana z programu  Ministerstwa Edukacji i Nauki ,,Poznaj Polskę ” i została zorganizowana przez równie wspaniałego wychowawcę p. Dariusza Wieruszewskiego. grupowe zdjęcie uczniów klasy 8 we Wrocławiu

Skip to content