22 października w naszej szkole odbył się apel dotyczący XIX Dnia Papieskiego i Dnia Aniołów Stróżów. Uroczystość uświetnił występ uczniów klas siódmej, czwartej i adeptów Kółka Teatralnego. Poprzez wiersze, fragmenty filmów, prezentację przygotowana przez katechetę p. Bożenę Tobjasz przybliżona została postać naszego wielkiego rodaka Jana Pawła II i najważniejsze z przesłań, które kierował do nas Polaków.

Apel XIX Dzień Papieski  występ klasy 7

 

Wzruszającym momentem było wspólne odśpiewanie przez całą społeczność szkolną ulubionej pieśni papieża- ,,Barki”. W drugiej części spotkania poprzez zabawne ale i pouczające scenki zobaczyliśmy walkę anioła z diabłem o duszę dziecka- ucznia.

Dzień Aniołów Stróżów

Czy będzie grzeczne w szkole, czy jest w stanie przeprosić koleżankę z którą się wcześniej pokłóciło? Odpowiedzi na te pytania znaleźliśmy w tej inscenizacji, ale trzeba przyznać, iż wiele pracy czekało na anioła. Myślą przewodnią tych uroczystości była myśl, że warto być dobrym, bo dobro nic nas nie kosztuje a sprawia wiele radości innemu człowiekowi i nam samym. Uczniów do występu przygotowała p. Bożena Tobjasz. 

Skip to content